Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fantastické

Příspěvky

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

30. 11. 2008

ObrazekNadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem ? A za jakou cenu ?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Jumper (2008)

30. 11. 2008

ObrazekČtrnáctiletý David (Hayden Christensen) žije se svým otcem na předměstí a moc zářná budoucnost se mu před očima nerýsuje. Ve škole se s ním moc lidí nebaví, otec je na něj přísný, a tak hledá pochopení aspoň u své spolužačky Millie (Rachel Bilson). Jenže správný čtrnáctiletý kluk má holky ignorovat, a ne jim dávat dětinské dárky a chovat se jako slaboch, což mu spolužáci dávají jasně najevo. Při jedné nevinné šarvátce, kdy si ho spolužáci dobírají, se David propadne ledovým příkrovem do divokého proudu řeky. Místo smrtící agónie se však náhle ocitne mokrý a promrzlý mezi regály v knihovně. Je to genetická odchylka, která Davidovi dovoluje teleportovat se kamkoliv se mu zachce.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Zlatý kompas (2008)

30. 11. 2008

ObrazekVe světě Zlatého kompasu má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše, má podobu zvířete a existuje mimo lidské tělo. Mezi člověkem a jeho daemonem panuje nesmírně silné pouto: vnímají navzájem svoje myšlenky, nálady i pocity. V takovém světě žije Lyra Belacqua. Podle dávného proroctví má právě ona rozhodnout o osudu nejen vlastního světa, ale i všech ostatních... Zajímavost: Rozpočet filmu byl 180 milionů dolarů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

30. 11. 2008

ObrazekStarGate: The Arko of Truth je zakončením boje s Ori, režisér Robert C. Cooper namísto 11. řady seriálu natočil tento film ve kterém země uknočí válku s Ori pomocí Archy pravdy (the arko of truth). Flotila Oraiských křižníku se superbránou chystá napadnout Zemi. SG-1 superbránu využije ve svůj prospěch, aby se spojily s odbojem a nelezli archu, která jediná může vše ukončit. Po průletu superbránou se však objeví ještě jeden nepřítel, který vše tak trochu zkomplikuje, kdo to je vám neřeknu, koukněte na film. Film jsem viděl, z mého pohledu se jedná o docela povedené dílo, s pár pěknými zvraty. Mrzí mě pouze to, že tolik informací bylo "narváno" pouze do hodiny a půl filmu. Mrzí mě ještě jedna věc a to zakončení filmu, čekal jsem něco lepšího. Ovšem, názor si udělejte sami. Všem fandům SG to mohu jen vřele doporučit

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Transformers (2007)

30. 11. 2008

ObrazekPrakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, ?hodných? Autobots a ?zlých? Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Hancock (2008)

30. 11. 2008

ObrazekPotřebujete super hrdinu? Pak je tu Hancock. Pokud vám ovšem nevadí, že je to alkoholik? Námět vypadá velice slušně, však se také filmu ujal Peter Berg, kterého známe nejen jako herce, ale především jako režiséra seriálu Nemocnice Chicago Hope a vynikajícího thrilleru Království.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Spiderman 3 (2007)

30. 11. 2008

ObrazekPeter Parker si opět oblékne pavoučí kostým a pustí se do ochraňování nevinných, jenže jak se zdá, tentokrát to nebude mít vůbec jednoduché. Když porazil šíleného Green Goblina a znepřátelil si tak svého nejlepšího přítele Harryho Osborna, zdálo se, že by se mohl začít věnovat lovením obyčejných pouličních zločinců a zachraňování starých žen, které se rozhodly nepřecházet silnici na vyznačených místech. Jenže pak přišel Dr. Octopusovi, který se ukázal být velice silným soupeřem a zdálo se, že jeho likvidace nebude ani pro takového hrdinu jako je Spider-Man jednoduchá.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Hulk (2003)

30. 11. 2008

ObrazekBruce Banner, vědec každým coulem, má všechny důvody ke zlosti na své nadřízené. Jeho převratná vědecká práce, která změnila pohled na možnosti genetické technologie, je zapomenutou a pro jejího autora stále bolestivou minulostí. Jen Betty Rossová, skvělá spolupracovnice a někdejší přítelkyně, se snaží uchránit ho před dalšími střety a konflikty. Stala se totiž svědkem neúspěšného pokusu, kdy Bruce, ve snaze zabránit explozi a zachránit holý život, byl vystaven smrtelné dávce záření gama. Zdánlivě se nic nestalo, ale jednoho dne opustilo Bruceho laboratoř obrovské monstrum. Svalovec známý jako Hulk, který za sebou zanechal jen trosky. Je nebezpečný lidem, ale i celému světu. Armáda a její arzenál jsou uvedeny do stavu nejvyšší pohotovosti. Betty tuší souvislosti, ale ve svém boji o záchranu zeleného giganta i blízkého člověka je téměř osamělá.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Piráti z Karibiku 3 (2007)

30. 11. 2008

Obrazek Východní indické obchodní společnosti rozsévají zkázu všude po Sedmi mořích. Proplouvají podvodem, zradou i divokými vodami a musí se dostat až na exotický Singapur a postavit se prohnanému čínskému pirátovi Sao Fengovi (Chow Yun-Fat). Nyní směřují až na samý konec země, kde si každý musí nakonec vybrat stranu, na kterou se postaví v konečné, obrovské bitvě ? v sázce totiž nejsou pouze jejich životy a osudy, ale i sama budoucnost způsobu života pirátů, kteří milují svobodu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0

Spiderman 2 (2004)

30. 11. 2008

ObrazekOd chvíle, kdy se Peter Parker (TOBEY MAGUIRE) rozhodl opustit svou dlouholetou lásku Mary Jane Watson (KIRSTEN DUNST), aby se mohl v kostýmu Spider-Mana i nadále zodpovědně věnovat svému povolání superhrdiny, uplynuly dva roky. Jeho touha po milované M.J. se ale postupem času stala ještě silnější a proto si nyní pohrává s myšlenkou, že by se tajného života superhrdiny na důkaz své lásky vzdal. M.J. se však mezitím rozhodla jít dál ? vydala se na dráhu filmové herečky a v jejím životě figuruje nový muž.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Fantastické | Komentářů: 0